| Vis foregående emne :: Vis næste emne |
| Forfatter |
Besked |
Nena Gæst
|
Skrevet: Søn jul 18, 2010 4:11 pm Emne: Krummerik |
|
|
Hej
Jeg er en kvinde i starten af 40erne, som for første gang har gjort bekendtskab med en krummerik. Nu har jeg siddet og læst en hel del indslag om netop sådan en penis, men ingen som dækker det jeg spekulere på.
Min nye kæreste er en meget seksuel mand, hans penis er lige som den skal være, dog er den meget krum selv i slap tilstand, når vi har samleje så er det ligesom den knækker og selvom vi prøver forskellige stillinger, kan jeg mærke den knækker. Når jeg kæler for den kan jeg mærke et hak ca midt på skaftet. Jeg er nu blevet noget nervøs for om den kan gå "itu" og om der er særlige foranstaltninger jeg skal tage for at der ikke sker noget med den. Tænker også det ikke kan være særlig rart når penissen giver sådanne knæk. Det har gjort jeg har trukket mig lidt rent seksuelt, giver ikke hans penis samme opmærksomhed som resten af ham og det duer ikke for det vil på sigt dræbe vores sexliv. Da vores forhold er så nyt, ved jeg ikke helt hvordan jeg skal få åbnet op for dette emne og som jeg kan læse, så går det rigtig mange mænd på. Er der noget jeg som kvinde kan gøre for at penissen ikke knækker under samleje såsom særlige stillinger etc.
Mvh Nena |
|
| Tilbage til toppen |
|
 |
PER HOLM KNUDSEN Site Admin

Indmeldt: 24. apr 2006 Indlæg: 4257 Geografisk sted: Region Midtjylland
|
Skrevet: Tirs jul 27, 2010 8:13 am Emne: Svar: Krummerik |
|
|
Hej Nena
Nu er de fleste mænd ikke så sarte, at man ikke kan spørge enkelt og direkte, f.eks. "Jeg kan mærke, at du har et hak på skaftet, og at det lige som giver et knæk. Er det noget jeg skal passe på så, at den ikke lige pludselig brækker, hvis jeg bliver for vild?" Prøv med det.
Du skal være velkommen til at skrive igen. _________________ Med venlig hilsen
PER HOLM KNUDSEN
PSYKOTERAPEUT & SEXOLOG
Medlem af Dansk Psykoterapeutforening
Tommesensvej 2
DK 8450 Hammel
Tlf. (+45) 86 96 20 03
http://psyx.dk |
|
| Tilbage til toppen |
|
 |
|
|
Du kan skrive nye indlæg i dette forum Du kan besvare indlæg i dette forum Du kan ikke rette dine indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke stemme på afstemninger i dette forum
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|