Udslet

Skriv et svar

Smileys
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :flov: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :-) :11: [:-))] :15: :16: :17: [fisk] [jomfru] [krebs] [loeve] [skorpion] [skytte] [stenbuk] [tvilling] [tyr] [vaedder] [vaegt] [vandmand] [muskvs] [muskvh] [noder] [musik] [headphone01]
Vis flere smileys

BBkode er slået TIL
[img] er slået TIL
[url] er slået TIL
Smileys er slået TIL

Gennemgang af emne
   

Udvidet visning Gennemgang af emne: Udslet

af Gæst » 26. mar 2011 15:30

Hej igen.

Det føles som om at det er ved at være ovre nu, men nu er min forhud bare utrolig stram, som om der har lagt sig et lag sådan at det præcis ikke er stort nok til at få helt tilbage.
Jeg prøver så vidt jeg kan at trække forhuden tilbage et par gange om dagen, for at se om det hjælper.

tak for hjælpen :D

Svar: Udslet

af PER HOLM KNUDSEN » 25. mar 2011 15:58

Hej Ham i tvivl

Det lyder som om, at du har fået noget forhudsbetændelse. Sørg for god rengøring af forhud og pikhoved og brug intimsæbe - ikke almindelig sæbe. Brug løst undertøj - ikke stramme underbukser. Hvis det ikke er nok, skal du lade din læge kigge på det.

Du skal være velkommen til at skrive igen.

Udslet

af Ham i tvivl » 22. mar 2011 18:36

Hej Per.

Jeg har et problem med min pik som jeg håber du kan svare på.
Idag da jeg stod op kløede min forhud helt vildt, og har gjort det hele dagen. Længere hen af dagen blev pikhovedet også mere ømt, og nu hvor jeg har trukket forhuden tilbage, ser jeg at pikhovedet er mere rødt end normalt, det er som om min forhud er hævet, også mere rødt end normalt, plus en hel masse nakkeost.
Ville bare høre om det er noget jeg skal gå til lægen med eller om det går over af sig selv?

BTW er 15 år og jomfru hvis det kunne få betydning for dit svar :)

ps. tak for et fedt site.

Top