Ikke forsvindende udslæt på penis

Skriv et svar

Smileys
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :flov: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :-) :11: [:-))] :15: :16: :17: [fisk] [jomfru] [krebs] [loeve] [skorpion] [skytte] [stenbuk] [tvilling] [tyr] [vaedder] [vaegt] [vandmand] [muskvs] [muskvh] [noder] [musik] [headphone01]
Vis flere smileys

BBkode er slået TIL
[img] er slået TIL
[url] er slået TIL
Smileys er slået TIL

Gennemgang af emne
   

Udvidet visning Gennemgang af emne: Ikke forsvindende udslæt på penis

Svar: Ikke forsvindende udslæt på penis.

af PER HOLM KNUDSEN » 1. okt 2013 07:20

Hej

Hvis man er bekymret for om et udslet på pikken skulle være peniskræft, så skal man fortælle til lægen, at man har den bekymring. Hvis lægen siger, at der er noget andet, giver en noget der ikke virker, og man stadig er bekymret, så skal man sige det til lægen. Læger kan tage fejl - osse om kræft. Det ved jeg af egen erfaring!

Kræftens Bekæmpelses side om Symptomer på kræft i penis, kan du læse nærmere om peniskræft og se billeder af udslet.

Og husk, hellere besøge lægen én gang for meget end én gang for lidt!

Du skal være velkommen til at skrive igen.

Ikke forsvindende udslæt på penis

af Gæst » 5. sep 2013 01:22

Kære Per Holm Knudsen.

Jeg fik for nogle måneder siden, enormt meget rødt udslæt på min glans. Jeg tog til lægen og fik at vide at det var svamp, hvorefter jeg fik nogle fluconazol piller for det: Problemet er at pillerne ikke virkede, efterfølgende prøvede jeg med creamer som, Brentan og Canesten. Det virkede heller ikke.

Med tiden har udslættet været aftagende, blevet mindre og ikke så synligt som det har været, men det vil ikke gå væk.. Det hverken klør svier eller noget som helst det er der bare. Jeg blevet meget bekymret over om det kan være peniskræft? Tror du det kan være tilfældet, jeg er kun 19 år??

Top