Barbering af kønsorganer hos kvinden

Skriv et svar

Smileys
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :flov: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :-) :11: [:-))] :15: :16: :17: [fisk] [jomfru] [krebs] [loeve] [skorpion] [skytte] [stenbuk] [tvilling] [tyr] [vaedder] [vaegt] [vandmand] [muskvs] [muskvh] [noder] [musik] [headphone01]
Vis flere smileys

BBkode er slået TIL
[img] er slået TIL
[url] er slået TIL
Smileys er slået TIL

Gennemgang af emne
   

Udvidet visning Gennemgang af emne: Barbering af kønsorganer hos kvinden

Svar: Barbering af kønsorganer hos kvinden

af PER HOLM KNUDSEN » 12. jan 2008 07:52

Hej

Jeg har aldrig hverken set eller hørt om væsentlige gener ved intimbarbering. Mange oplever nok i starten, at huden er lidt sart, men den vænner sig til barberingen efter et stykke tid.

Noget andet er så, at man jo ikke skal gøre det som et udtryk for at give efter for pres, det skulle jo gerne være noget lystfyldt - eller fordi man synes, at det giver lidt mere tæthed og hudkontakt.

:idea: Læs mere i PSYKE & SEX om Intimbarbering

Du skal være velkommen til at skrive igen.

Barbering af kønsorganer hos kvinden

af Gæst » 11. jan 2008 20:16

Er det fuldstændig risikofrit at barbere fissen eller kan det på længere sigt være skadeligt.
Vi føler det næsten er epidemi at kvinden skal være glatbarberet, da vi gentagende gange får at vide, at fordi jeg Q ikke er glatbarberet får at vide, at vi vil ikke have hår i maden, da vi er på en side, hvor man kan søge par til sex, billeder og lign får at vide igen og igen at de ikke vil have hår i maden. Man kan næsten føle sig presset til, at man skal barbere sig ja måske næsten unormal, hvis man ikke er barberet :roll:

Top