af PER HOLM KNUDSEN » 20. jan 2008 08:26
Hej usunde ^^
Det er altid fornuftigt at spise sundt, og formentligt har kostens sammensætning nogen betydning både for hjernens udvikling og kroppens højde - og selvfølgelig osse for tykkelsen

, men det har
ingen betydning for pikkens længde, her er det generne, der bestemmer.
Hvis man er tyk, så vil fedtet på maven skjule noget af pikkens længde, fordi den drukner i fedtet, og formentligt derfor ser X's pik mindre ud.
Husk at spise sundt - man er hvad man spiser

. Og man ved fra forsøg, at børn, der får god kost i løbet dagen og ikke ret meget junkfood, cheaps og cola, klarer sig
væsentligt bedre både med
koncentration og indlæring.
Du skal være velkommen til at skrive igen.
[b]Hej usunde ^^[/b]
Det er altid fornuftigt at spise sundt, og formentligt har kostens sammensætning nogen betydning både for hjernens udvikling og kroppens højde - og selvfølgelig osse for tykkelsen :1:, men det har [b]ingen[/b] betydning for pikkens længde, her er det generne, der bestemmer.
Hvis man er tyk, så vil fedtet på maven skjule noget af pikkens længde, fordi den drukner i fedtet, og formentligt derfor ser X's pik mindre ud.
Husk at spise sundt - man er hvad man spiser :2:. Og man ved fra forsøg, at børn, der får god kost i løbet dagen og ikke ret meget junkfood, cheaps og cola, klarer sig [b]væsentligt[/b] bedre både med [b][url=http://www.sf.dk/index.php?article=9603]koncentration og indlæring[/url][/b].
Du skal være velkommen til at skrive igen.