*
PSYKE & SEX DEBAT
DEBAT- OG SPØRGEFORUM om PSYKE OG SEKSUALITET
ved PER HOLM KNUDSEN - PSYKOTERAPEUT & SEXOLOG

*
*
Dato og tid er 27. sep 2020 18:04

Alle tider er UTC+01:00




Skriv et svar
Brugernavn:
Emne:
emailindhold:
Indtast dit indlæg her, det må ikke indeholde mere end 60000 tegn. 

Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :flov: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :-) :11: [:-))] :15: :16: :17: [fisk] [jomfru] [krebs] [loeve] [skorpion] [skytte] [stenbuk] [tvilling] [tyr] [vaedder] [vaegt] [vandmand] [muskvs] [muskvh] [noder] [musik] [headphone01]
Vis flere smilies
Fontstørrelse:
Skriftfarve
Handling:
BBkode er slået TIL
[img] er slået TIL
[flash] er slået FRA
[url] er slået TIL
Smilies er slået TIL
Anvend ikke BBkode
Anvend ikke smilies
Behandel ikke URL'er automatisk
Spørgsmål
Er en fisk et pattedyr?:
For at hindre automatiserede tilmeldinger og indlæg, bedes du besvare spørgsmålet.
   

Emnegennemgang - Antidepresiva og Potens
Forfatter besked
  Titel:  Svar: Antidepresiva og Potens  Svar med citat
Hej Robert

Ja. al psykofarmaka kan påvirke rejsning, orgasme og lyst. En bivirkning af Mirtazapin er bl.a. øget træthed, som jo ikke er det bedste ved seksuel lyst. Søg på Google om Mirtazapin, så kan du se midlets bivirkninger.

:idea: PSYKE & SEX om SSRI
:idea: Sex og medicin - når lægemidler påvirker lysten (Netdoktor.dk)

Du skal være velkommen til at skrive igen.
Indlæg : 16. mar 2012 20:46
  Titel:  Antidepresiva og Potens  Svar med citat
Jeg vil gerne vide noget om antidepresiva og Potens...
Kan medicinen påvirke potensen... altså rejsning & udløsning.
Jeg er fornylig skiftet fra Citalopram til Mirtazapin, for evt at komme disse problemer til livs.

Jeg håber der er erfaringer her, til dette problem.
Mvh Robert
Indlæg : 13. mar 2012 21:22

Alle tider er UTC+01:00


Gå til:  
cron
Udviklet af phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Dansk oversættelse & hjælp: Olympus DK Team
[ Time: 0.204s | Queries: 14 | Peak Memory Usage: 4.81 MiB ]