Side 1 af 1

Sex med gravid

: 16. jun 2006 06:16
af Anonym
Jeg har hørt at piger som er gravide bliver liderlige senere i graviditeten, er det rigtigt ?

Hvis man har sex med en gravid, sker der så noget ved at man kommer ind i hende ?

Kan sex med en gravid skade fosteret ?

Den spørgende anonyme

Svar: Sex med gravid

: 16. jun 2006 06:21
af PER HOLM KNUDSEN
<b>Hej spørgende anonyme </b>

Jeg er ikke helt med på, hvad du mener? Kvinders liderlig forsvinder da normalt ikke, fordi de bliver gravide, måske snarere tværtimod :1:.

Billede
(Hvis du vil se billedet større kan du klikke på dette link:
http://www.psyke-sex.dk/images/6-gravid02.jpg)

Der sker ikke noget som helst ved, at man(d) kommer i en kvinde, der er gravid ud over, at man m/k får det dejligt i kroppen :1:.

Normalt kan sex med en gravid ikke skade fostret, blot man er opmærksom på, at det ikke gør ondt på kvinden - eller at der er unormaliteter ved graviditeten.

Sex med gravid 2

: 16. jun 2006 06:24
af Anonym
1 ting til, du skriver at:
Der sker ikke noget som helst ved at man(d) kommer i en kvinde der er gravid, ud over at man m/k får det dejligt i kroppen
Vil det sige, at når en mand kommer inde i kvinden, så får de en extra lille fornemmelse som er dejlig eller hvad?

Den spørgende anonyme

Svar: Sex med gravid 2

: 16. jun 2006 06:30
af PER HOLM KNUDSEN
<b>Hej spørgende anonyme </b>

Det er jo altid dejligt at have sex og sikkert rigtig dejligt, når man begge er glade for graviditeten :1:. Der sker ikke noget sådan teknisk med kvindens kusse, hvis det er det du tænker på. Den er som den var før hun blev gravid.

Det lyder som om det varer lidt inden du skal til at være far [Stork-Boy] [Stork-Girl] [Stork-Boy] [Stork-Girl] :1:

Du skal være velkommen til at skrive igen.