Side 1 af 1

Kun lyst til sex når hun er fuld

: 1. dec 2008 01:18
af Gæst
Hej Per.

Min kæreste har kun lyst til sex når hun er fuld. Jeg forstår det virkelig ikke og kunne godt bruge noget hjælp.

Svar: Kun lyst til sex når hun er fuld

: 1. dec 2008 20:26
af PER HOLM KNUDSEN
Hej

Det er meget lidt du skriver! :1:.
Hvor gammel er du/hun? Hvor længe har I kendt hinanden? Hvad siger hun selv om det? Er hun hæmmet i øvrigt? Hvordan er hun vokset op? Osv. Osv.

Du skal være velkommen til at skrive igen.

: 3. dec 2008 22:19
af Gæst
Hun er 18 og jeg er 22. Vi har kendt hinanden omkring 8 måneder, de sidste 4-5 måneder har været lidt mere seriøst. Jeg har ikke snakket med hende om det endnu. Om hun er hæmmet? Hun siger selv hun har haft en hård barndom. Der er vist sket ting og sager i hendes barndom, og jeg er bare bange for at det går ud over alt. Ka jeg hjælpe hende på nogen måde?

Svar 2: Kun lyst til sex når hun er fuld

: 4. dec 2008 19:57
af PER HOLM KNUDSEN
Hej

OK. Det bedste jeg tror, at du kan gøre, er at tage det lidt roligt med hende. Måske kunne du holde fast på, at det ikke siger dig noget at have sex, når I er fulde, fordi du gerne vil lære hende ordentligt at kende, og det kan man ikke, når man er fuld.

Du skal nok ikke regne med at kunne gøre så meget ved hendes sår - ud over at være sød ved hende, og åben over for hende, hvis hun vil sige noget, men pres hende ikke!

Du skal være velkommen til at skrive igen.