Side 1 af 1

Prikker ved urinrørsåbningen

: 11. maj 2011 14:59
af KristianK
Hej Per!
Jeg har et mindre problem. Som ca. 11-årig begyndte jeg at udvikle små gul-hvide prikker på penishovedet, ved 'åbningen', og på indersiden af forhuden. De har dog ikke været til gener før. Jeg ved ikke, om jeg kan koble det sammen, men for et par dage siden begyndte det at svie en smule ved åbningen. Det har så kørt on-off siden da. Det er ikke intenst, men gør mig en smule nervøs :shock: Der er ikke umiddelbart noget at se, udover disse prikker. Jeg synes dog at have set en smule rødme hævelse ved 'læberne' (hvad hedder det på en mand? :D ) under erektion
NB. Prikkerne ligner til forveksling de prikker jeg har på indersiden af overlæben. Små, hvid-gullige prikker bag huden.
Synes, mærkeligt nok, specielt det er efter bad, at svien er der.
Lyder det bekendt? Eller skulle jeg lige tage mig sammen og se min gamle læge? :D

Mvh Kristian

: 11. maj 2011 16:34
af PER HOLM KNUDSEN
Hej Kristian

Hvor gammel er du nu?

: 16. maj 2011 17:50
af KristianK
Hej igen, så kunne jeg svare...

Jeg er 16 nu:)

Svar: Prikker ved urinrørsåbningen

: 20. maj 2011 19:49
af PER HOLM KNUDSEN
Hej Kristian

Umiddelbart tror jeg ikke, at det er noget særligt. Hvis du er bange for, at det kunne være en kønssygdom, er det selvfølgelig altid en god ide at lade lægen kigge på det.

Du skal være velkommen til at skrive igen.