Jeg har to spørgsmål -
det ene er nok lidt generelt i forhold til hvordan mænd tænker kvinder både generelt men også i særdeles hed. Jeg læste et indslag fra en sexolog om at mænd primært deler kvinder op i dem de godt kunne tænke sig at have sex med og dem de ikke kunne

Vi har et rigtig godt og sundt seksuelt forhold både indeholdende delagtiggørelse i fantasier, - dog mest mine - og at se en god pornofilm sammen. Jeg har egentlig ikke spurgt ham om ovennævnte, - han har ikke lyst til at komme ind på emnet. Måske er han bange for at såre mig. Det er selvfølgelig også helt ok. Jeg bliver bare lidt nysgerrig.
Derudover har han haft en seksuel præference med hensyn til asiater. Han har selv beskrevet det som at han når han kom et på et diskotek meget hurtigt blev opmærksom på hvor og hvor mange asiater der var.
Nu forholder det sig så sådan at jeg ikke er asiat. Vi har været kærester i et par år og er meget glade for hinanden. Hvordan forholder det sig med seksuelle præferencer og hvordan kan den seksuelle præference han har ikke ses at blive en udfordring når nu han har fundet mig.
Håber du kan hjælpe mig lidt på vej.
Vi er begge i midt 30'erne.
Mvh M